Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 168 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Co powiedział Lepper w Moskwie?

wtorek, 13 lutego 2007 15:17
Skocz do komentarzy

Wczoraj media podały, iż  wicepremier dr Lepper opowiedział się (wg. rosyjskiej agencji INTERTASS) w zdecydowany sposób za referendum i przeciwko polskiemu udziałowi w budowie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Dzień wcześniej prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin na szczycie w Monachium  jednoznacznie  pokazał odradzanie się imperialnej myśli sowieckiej u naszego sąsiada.

Polska graniczy z "obwodem Kaliningradzkim". Trzeba przypomnieć, iż żadna umowa międzynarodowa nie przyznawała tego terenu na rzecz ZSRR. Rosyjska noga na tym terenie została położona dopiero w 1945 roku. Historycznie ten teren nie ma z Rosją żadnych związków. Mając świadomość, iż właśnie tam znajduje się potężny arsenał środków militarnych - Polska powinna zabezpieczyć się przed ewentualną presją militarną FR.

Dziś wicepremier Lepper opowiedział się jednoznacznie "na dziś" przeciwko tarczy. Rola minister spraw zagraniczych Anny Fotygi oraz premiera J. Kaczyńskiego spada, bo politykowi Samoobrony RP wydaje się, iż bezkarnie może uprawiać własną grę z jego rosyjskimi "przyjaciółmi". Wódz Samoobrony RP spotykał się np. z Władimirem Żyrinowskim, pochwałał Aleksandra Łukasznekę i wśród posłów swojego ugrupowania ma Bolesława Borysiuka, byłego członka władz Towarzystwa Przyjaźni Polsko - Radzieckiej.

Jeśli to Borysiuk odpowiada za politykę wschodną, zamiast minister Fotygi, to oprócz doktoratu Lepper może spodziewać się i innych nagród ze strony "radzieckich przyjaciół".

Myślę, że słowa Leppera - nawet jeśli źle zinterpretowane przez oficjalną rosyjską INTERTASS, szkodzą polskiej racji stanu, a w związku z przekroczeniem konstutucyjnych zapisów przez Leppera (jest tylko ministrem rolnictwa) i prezentowaniem stanowiska odmiennego od polskiego rządu, jego dymisja powinna być przesądzona.

Innym pytaniem jest, kto dziś jest premierem - A. Lepper czy J. Kaczyński?

Dekompozycja koalicji jest już tak wysoce posunięta, iż przedterminowe wybory wydają się być koniecznością. Skoro rządzi kto ma na to ochotę, każdy polityk prowadzi własne gry na arenie zagranicznej (D. Tusk z A. Merkel; A. Lepper z doradcami Kremla) to czas przeciąć te rządy!
Podziel się
oceń
0
0


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 736 232  

Statystyki

Odwiedziny: 1736232
Galerie
  • liczba zdjęć: 154
Bloog istnieje od: 4174 dni

Notka ...

Adam Słomka
jest jednym z najmniej realnie znanych polskich polityków średniego pokolenia. Urodził się w 1964 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie. Był posłem na Sejm RP w latach 1991 - 2001.

Były polski przedstawiciel w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu (3 kadencje), były członek Komisji Integracji Europejskiej Sejmu RP, były członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. Żona Beata. Hobby: szachy, turystyka górska, komputery.

Obecnie Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny.

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie: